progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-01-17

Gmina Miedźna

Wiejska 131

43-227 Miedźna

NIP: 638-164-24-24

Osoba kontaktowa:

Aleksandra Wota Bazgier

tel:

e-mail: a.bazgier@miedzna.pl

Opracowanie koncepcji projektowej oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego budowy remizy strażackiej w Woli wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa remizy strażackiej w miejscowości Wola"

POSTĘPOWANIE NR Z23/44333

Tryb postępowania: zapytanie ofertowe

Znak sprawy: IR.271.2.2.2024

Przedmiot zamówienia:

Zamawiający dokonał zmiany treści zapytania ofertowego zgodnie z pismem z dnia 23.01.2024r. - odpowiedzi na pytania Wykonawców. W związku z powyższym ulega zmianie termin składania ofert na dzień 29.01.2024r. godz 10:00

 1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie koncepcji projektowej oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego budowy remizy strażackiej w Woli wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa remizy strażackiej w miejscowości Wola”

1.1.OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO.

Budowa budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli planowana jest na terenie niezagospodarowanej działki o nr 2048/37 o łącznej powierzchni równej 0,8597 ha (szacowane wymiary: 85 x 102,5 m) W/w działka zlokalizowana jest na terenie sołectwa Wola, ul. Kopalniana (Jedn. ewidencyjna: 241003_2 Miedźna Obręb: 0006 Wola). Jest to teren niezabudowany, utwardzony nawierzchnią asfaltową (nawierzchnia do całkowitej likwidacji). Wjazd na działkę możliwy jest bezpośrednio od strony ulicy Kopalnianej. Na terenie przedmiotowej działki (bądź też w jej bliskim sąsiedztwie) przebiegają następujące sieci: wodociągowa, energetyczna, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej oraz gazowa. W przypadku wystąpienia kolizji pomiędzy planowaną zabudową a lokalizacją istniejących sieci może nastąpić konieczność przebudowy istniejących sieci. Wzdłuż przedmiotowej działki przeznaczonej pod lokalizację zabudowy remizy przebiega nowo wydzielona droga do istniejącego budynku położonego na działce nr 1799/37.

1.2.ZAKRES ZADANIA.

W ramach realizacji powyższego zadania Zamawiający przewiduje:

1) Opracowania koncepcji projektowej budowy budynku remizy OSP w Woli. Powyższa koncepcja swoim zakresem powinna obejmować projekt zagospodarowania terenu, rzuty i przekroje poszczególnych kondygnacji budynku, widoki elewacji budynku, aranżacje wnętrz wraz z kompletnym wyposażeniem, szczegółowy opis techniczny założonych rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych oraz instalacyjnych przyjętych do koncepcji projektowej.

Projekt koncepcyjny musi uzyskać akceptację Inwestora w zakresie proponowanych rozwiązań.

Koncepcja projektowa powinna być opracowana w ilości 4 kompletnych egzemplarzy w formie papierowej (podane powyżej ilości egzemplarzy określają ilość przekazaną Zamawiającemu)
i 2 egzemplarzy w formie elektronicznej (forma elektroniczna powinna być stosownie podzielona na pliki tematyczne w formatach PDF, DWG, word).Koncepcję projektową należy uzgodnić z rzeczoznawcami ds. p.poż i sanepid.

2) Opracowania Programu Funkcjonalno – Użytkowego w oparciu o ustalenia i wytyczne Zamawiającego oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454) – w zakresie treści i zawartości PFU(zgodnie z opisem rozdziału 4 w/w rozporządzenia). W zakresie PFU należy uwzględnić pozyskanie wszelkich danych i informacji (tj. mapy, wypisy, wyrysy, warunki, opinia geotechniczna, itp.), które będą konieczne do pełnego opisu przedmiotu zamówienia zgodnie z założeniami PFU. Zapisy PFU powinny być szczegółowo omawiane i uzgadniane z Zamawiającym, powinny być również na tyle wyczerpujące i szczegółowo określone aby możliwe było przeprowadzenie postępowania przetargowego na realizację inwestycji w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Program Funkcjonalno-Użytkowy powinien być opracowany w ilości 4 kompletnych egzemplarzy w formie papierowej (podane powyżej ilości egzemplarzy określają ilość przekazaną Zamawiającemu)i 2 egzemplarzy w formie elektronicznej (forma elektroniczna powinna być stosownie podzielona na pliki tematyczne w formatach PDF, DWG, word);

3) Opracowanie dokumentacji kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – w ilości 4 egz,

1.3. WYTYCZNE INWESTORA DOTYCZĄCE KONCEPCJI PROJEKTOWEJ I PROGRAMU FUNKCJONALNO-UŻYTKOWEGO BUDOWY REMIZY STRAŻACKIEJ W WOLI

W ramach realizacji zadania przewiduje się opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego i koncepcji projektowej budynku remizy OSP wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu w ramach realizacji zadania pn. „Budowa remizy strażackiej w miejscowości Wola”. Zamawiający, Gmina Miedźna powyższe zadanie zamierza zrealizować w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na realizację inwestycji Zamawiający uzyskał wstępną promesę dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Nr Edycja8/2023/1440/PolskiLad.

Przedmiotowy obiekt zaplanowano jako niepodpiwniczony, dwu segmentowy o zróżnicowanej ilości kondygnacji (garaż jako segment parterowy, budynek remizy o dwóch kondygnacjach nadziemnych), wykonany w technologii tradycyjnej.

W ramach realizacji zadania, Inwestor proponuje następujące założenia i wytyczne do wykonania koncepcji projektowej budynku remizy i zagospodarowania terenu oraz opracowania PFU:

· LOKALIZACJA: Gmina Miedźna, sołectwo Wola, ul. Kopalniana, działka nr 2048/37.

· PRZEZNACZENIE: obiekt usług publicznych.

· KONSTRUKCJA: wskazane jest wykonanie zabudowy w systemie tradycyjnym

· POMIESZCZENIA:

Budynek remizy należy zaplanować z rozdziałem funkcji i przeznaczenia i zaprojektować jako dwu segmentowy o zróżnicowanej ilości kondygnacji (segment parterowy z przeznaczeniem na część garażową i magazynową oraz dwukondygnacyjny w zakresie pozostałych, niezbędnych pomieszczeń),tj:

Pomieszczenia na parterze budynku:

1) pomieszczenie na stacjonowanie sprzętu do działań ratowniczych, w tym trzy garaże dla pojazdów samochodowych oraz dodatkowe stanowisko (bez konieczności montażu bramy garażowej) do przechowywania sprzętu bojowego (np. łódź płaskodenna, przyczepa samochodowa, pompy, agregat prądotwórczy, przyczepa zaopatrzenia wodnego, przyczepa z quadem ratowniczym, itp.). Wymiary stanowisk garażowych: 15 x 5 m, każde ze stanowisk wyposażone w bramę segmentową podnoszoną automatycznie (z możliwością podnoszenia ręcznego).

2) pomieszczenie warsztatowe służące do konserwacji i napraw sprzętu i wyposażenia;

3) magazyn materiałów pędnych oraz chemicznych materiałów gaśniczych, sorbentu, dyspergentu;

4) gminny magazyn przeciwpowodziowy;

5) magazyn sprzętu rezerwowego i ochrony indywidualnej;

6) pomieszczenie ładowania butli powietrznych;

7) szatnia tzw. „brudna” przewidziana na 50 osób (w tym 15 kobiet);

8) szatnia tzw. „czysta” przewidziana na 50 osób (w tym 15 kobiet);

9) szatnia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na 30 osób z podziałem na część damską i męską;

10) zaplecze sanitarne do wszystkich szatni wyposażone w toalety oraz prysznice;

11) punkt alarmowania OSP;

12) dyżurka z aneksem kuchennym;

13) pomieszczenie pralni i środki czystości;

14) całodobowy punkt stacjonowania karetki pogotowia PRM wraz z wymaganym zapleczem;

15) pomieszczenie monitoringu, serwer;

16) pomieszczenie sterowania pompą ciepła.

Pomieszczenia na piętrze budynku

17) sala szkoleniowa na ok 50 osób wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz szatnią;

18) biuro zarządu na 15 osób;

19) pomieszczenie gospodarcze;

20) archiwum;

21) siłownia (sala do ćwiczeń w celu podnoszenia i utrzymania gotowości bojowej);

· ZAGOSPODAROWANIE TERENU:w związku z planowaną budową budynku remizy OSP konieczne będzie opracowanie koncepcji projektowej zagospodarowania terenu wokół budynku. W zakresie zagospodarowania terenu należy zaplanować:

1) przebudowę/rozbudowę istniejących sieci zewnętrznych. Do budynku należy doprowadzić wszystkie niezbędne sieci potrzebne do zasilenia obiektu w media (woda, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, sieć energetyczna, teletechniczna, internetowa).

2) zmianę lokalizacji istniejącego wjazdu (w razie konieczności);

3) inwentaryzację zieleni na działce;

4) wykonanie placu manewrowego;

5) stanowisko mycia samochodów oraz sprzętu bojowego z punktem czerpania wody, mobilną myjką z podgrzewaniem wody oraz podestem umożliwiającym mycie wysokich samochodów;

6) wykonanie wolnostojącego masztu syren i anten;

7) wykonanie parkingu dla samochodów osobowych (min. 15 stanowisk);

8) wydzielenie toru do ćwiczeń (umiejscowienie wokół budynku remizy);

9) montaż mobilnego agregatu prądotwórczego (zasilanie rezerwowe);

10) montaż trzech masztów flagowych (w tym jeden maszt mobilny),

11) montaż syren alarmowych,

12) montaż altany śmietnikowej,

13) montaż ogrodzenia terenu,

14) montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku lub gruncie (moc poniżej 50 kw),

15) wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego,

16) wykonanie instalacji monitoringu zewnętrznego,

17) zagospodarowanie terenów zielonych i nasadzeń,

18) wydzielenie drogi pożarowej wraz z zapewnieniem hydrantów zewnętrznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

· INSTALACJE WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE:

Projektowany obiekt należy wyposażyć w następujące instalacje:

- wodną (w tym z punktem czerpania wody dla wozów bojowych);

- kanalizacji sanitarnej;

- ciepłej wody użytkowej;

- centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe) ze wskazaniem na jego zasilanie poprzez pompę ciepła;

- wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja);

- elektrycznej i oświetleniowej;

- oświetlenia ewakuacyjnego;

- hydrantową wewnętrzną;

- teletechniczną, niskoprądową w tym (internetowa, monitoringu zewnętrznego, telefoniczna, alarmowania);

- instalację dzwonkową (domofon);

- instalację odciągu spalin (w garażach)

- instalację klimatyzacji (w wybranych pomieszczeniach);

- instalację pneumatyczną w części garażowej, warsztatowej;

- kanalizację deszczową;

- instalację odgromową;

- oświetlenia zewnętrznego;

- fotowoltaiczną (wskazany montaż na dachu budynku bądź gruncie w obrębie ogrodzenia);

- sieć hydrantową;

- agregat prądotwórczy (zapasowe źródło energii elektrycznej dla zasilania w przypadku zaniku napięcia w sieci),

Inwestor wymaga, aby opracowana koncepcja projektowa, była wykonana w sposób zapewniający spełnienie dla całości obiektu przepisów o ochronie przeciwpożarowej budynków, przepisów higieniczno – sanitarnych oraz BHP i wymagania wynikające z Ramowych Wytycznych Projektowania Strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych stanowiących załącznik do Uchwały nr 283/34/2012 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z dnia 19 kwietnia 2012r.

Wykonana dokumentacja musi być kompletna i umożliwić realizację zadania w formule zaprojektuj i wybuduj bez narażania Zamawiającego na dodatkowe, nieplanowane koszty.

Wykonawca opracuje komplet dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o założenia wstępne, niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizję lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym. Wszystkie koszty związane z uzyskaniem niezbędnych dokumentów, uzgodnień, zezwoleń itp. ponosi Wykonawca. W przyjętych do realizacji założeniach projektowych muszą być użyte wyroby budowlane (urządzenia oraz materiały budowlane) dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania, posiadające stosowne atesty. W koncepcji projektowej nie mogą pojawiać się nazwy własne materiałów oraz nazwy producentów. W przypadku zastosowania w/w nazw do dokumentacji projektowej wymagane jest załączenie karty równoważności materiału (dla materiałów równoważnych) wraz z podaniem kryteriów oceny równoważności. Dokumentacja musi być opracowana w sposób umożliwiający przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego mającego na celu wyłonienie Wykonawcy.

Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje również:

· przeniesienie przez Wykonawcę autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji i zastosowanych w niej rozwiązań na rzecz Zamawiającego;

· udzielanie odpowiedzi i niezbędnych wyjaśnień na pytania oferentów na etapie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy w formule” zaprojektuj i wybuduj”

· bezpłatną aktualizacje kosztorysów do postępowania przetargowego.

Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do udziału w spotkaniach roboczych projektantów z Zamawiającym, jednocześnie zastrzega sobie, ze przed przystąpieniem do wykonania koncepcji projektowej oraz opracowania PFU odbędzie się spotkanie wstępne Zamawiającego, przedstawicieli OSP z zespołem projektowym, na którym omówione zostaną wymagania i propozycje strażaków OSP w Woli. Spotkania będą organizowane w siedzibie Zamawiającego w terminach wcześniej uzgodnionych z projektantem.

Termin przedłożenia koncepcji projektowej do akceptacji Zamawiającego – 1,5 miesiąca od daty podpisania umowy.

Termin realizacji całości zamierzenia – do dnia 30.04.2024r.

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Nazwa pozycji CPV/Indeks 1 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba
  3. Koszt transportu: po stronie wykonawcy

Pytania do postępowania "Opracowanie koncepcji projektowej oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego budowy remizy strażackiej w Woli wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa remizy strażackiej w miejscowości Wola""

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...